Послання, звернення

Великоднє привітання владики Михаїла!
Великоднє привітання владики Михаїла!

Привітання

 

Великопосне послання до священиків

 

ЗВЕРНЕННЯ
Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди Року сім’ї в Україні

 

Великодне пастирське послання до священиків, монахів і монахинь, семінаристів, християнських чоловічих і жіночих братств і всіх вірних братів і сестер Сокальсько-Жовківської єпархії 2019 р. Б.

 

Послання Кир Михаїла на Великий піст 2019 р. Б.

Великопосне послання для священиків, монахів і монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії на 2019 р.

 

 

Звернення Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
до вірних та всіх громадян України
з нагоди Президентських виборів

 

Пастирське Різдвяне послання до священиків, монахів, монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Різдво 2019

 

Заклик єпископів УГКЦ до посиленої молитви та посту в час особливих випробувань для нашої державності
 

 

Лист Синодальних Отців до молоді

 

Архиєрейське послання Михаїла Колтуна,
Єпископа Сокальсько-Жовківського на Пасху 2018 року Божого

 

 Партнери
 • Інтернет-портал "Сокаль і Сокальщина"
 • Інтернет провайдер "Bestlink"

  • 03.01.2019

   Пастирське Різдвяне послання до священиків, монахів, монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Різдво 2019


   Пастирське Різдвяне послання

   до священиків, монахів, монахинь і всіх вірних

   Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ

   Різдво 2019

    

   Різдво усіх нас переймає.

   Бог народився у наш час.

   Уся Вселенна колядує:

   «З нами Бог», Бог серед нас.

    

   Христос Рождається!                                  Славіте Його!     

   Весь світ і всі ми створені Богом. Святе Письмо в розповіді про створення світу відкриває,  як Бог оцінює сотворений Ним світ: "І побачив Бог, що воно добре" (Бут. 1,10). Бог, наче мистець, створивши шедевр, приглядається до сотвореного й любується ним. Отець споглядає світ і розпізнає в його обрисах лик Сина - первородного усього сотворіння,  Яким і для Якого все було створено (пор. Кол. 1, 15-17). Лик Христа все виразніше проступає протягом історії аж до воплочення Сина Божого і Його зновупришестя у славі » (Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» ст.. 49, п. 107).

   Ми щасливі тим, що ми є співучасниками великих Божих задумів, які здійснюються в нашому житті. Бог, що все сотворив і всім управляє, Він зійшов до людини, народився людиною, щоб відновити наше з Ним спілкування і піднести гідність людини до Бога.

   В часі нашого життя Христос, Син Божий народився. Він, що створив лице землі: "І побачив Бог, що воно добре"(Бут 1.10), сьогодні серед нас народжується, щоб відновити лице землі, яке ми тепер з вами виявляємо перед  Богом, самим собою і усім світом.

   В теперішній час наше "лице" повне смутку, невдач, недуг і аж до втрати сенсу життя і в такому розпачливому стані нашого життя Христос рождається для нас, щоб наш смуток перемінити в радість. Це свято для нас, Різдво нас переймає. Вдумаймося в це слово «нас» - це значить скільки є людей на світі, стільки є смутку, болю, тривог. То ж це є для нас нагода цю вістку з радістю нести до усіх знедолених на цій долині сліз.

   Нашежиття має своє джерело походження. Ані ми, ані наші батьки не від себе взяли життя, але від Бога, Творця життя, зокрема, наше життя має зв’язок з джерелом життя – з Богом. Христос-Бог народжується, щоб наше прагнення життя поєднати з прагненням Бога. Творіння покликане в особі людини відповісти любов’ю на любов і прагнути Бога так, як Бог прагне її: «Бог бажає, щоб його бажали, і любить, щоб Його любили» (Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» ст.. 48, п. 106).

   Дивлячись на людей, які в сучасному світі не знають Бога, ми з вірою прибігаймо до народженого між нами Бога і заявімось Йому, як пастушки, а не як люди, які не дали приюту для народження Дитяти, яких багато є і в теперішній час.

   Будьмо як діти, як каже Святе Письмо, бо таких є Царство Небесне. Ми тепер цього царства від неба просимо, царства миру, бо в нас іде війна і ніякі чинники не оправдовують, не є співрозмірні до люті ворога, як зовнішнього, так і внутрішнього (гріха). Тому народження Христа нас переймає, щоб всю нашу увагу присвятити для Бога і Його миру на нашій землі. Нас усіх переймає життя наших воїнів, які виконують священний обов’язок оборони Батьківщини зі зброєю в руках і які постійно наражені на рани і смерть. І ми всі, сповняючи наш християнський обов’язок, переймаємося їхнім життям і заявляємося в молитві до народженого Бога, який в людський спосіб дає до себе доступити і побачити дзеркало нашої душі, наскільки ми є щирі, чи як діти малі до батьків, чи як дорослі, що звикли з вигодою міряти свої зусилля. Тому, з довір’ям, намаганням, жертвенністю долаймо себе, щоб щирим прагненням бажати і боронити життя наших ближніх. В часі великої несправедливості серед людей будьмо до них вирозумілими і даймо їм свою любов, як до малого Дитятка Ісуса, що безрадно віддане на ласку Матері і всього оточуючого світу.

   Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» повчає, що Бог з любові дав нам життя, найцінніший дар, а ми як відповідь маємо плекати в серці вдячність любов’ю за любов і це переймає нас в Різдві, щоб оцінюючи життя, берегти його, боротися за нього і в особі ближнього бути готовим життям своїм захищати життя ближнього. Це нас мотивує спішити до Різдва нашого Бога, щоб просити про таку чистоту наших намірів, яких прагне від нас Бог. Тільки в чистому серці Бог діє. Тому наповняймо наше серце добрими намірами, щоб Бог діяв і життя благословилося: «Серце чисти утвори в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму» (Пс. 50).

   Богородиця в своїх чистих намірах прагнення Бога сприйняла Божу волю і ми цю волю зустрічаємо у Різдві Божого Сина, який усім являє благовоління Боже. Бог приходить до нас і нас це переймає, щоб у Вселенній було чути нашу чисту живу радість живому Богові серед нас і з нами.

    

   Благословення Всемогутнього Бога +Отця

    і +Сина і +Святого Духа хай буде з усіма нами. Амінь

    

   Христос Рождається!                                   Славіте Його! 

    

   †Михаїл Колтун

   єпископ Сокальсько-Жовківський

    

   †Петро Лоза

   єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії

    

   Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління Сокальсько-Жовківської єпархії,

   День св. ап. Андрія, 13 грудня 2018 р. Б.

  Оголошення

  Розпорядок зустрічей у парафіяльному будинку за адресою: А. Шептицького 80.( навпроти катедрального собору св. апп. Петра і Павла, ІІ – поверх, вхід від автошколи.)

   

  Запитуємо священика

  Від тепер на сайті храму  діє рубрика " ПИТАННЯ ДО СВЯЩЕНИКА"

   

  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму
  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму

  Шановні парафіяни!

  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму св. апп. Петра і Павла.

   

  Пошук
    

  Фото з галереї
       
     
       

       
     
       

       
     
         Copyright MyCorp © 2013
  © Авторське право на матеріали сайту захищається законом. Вони можуть бути використані повністю або частково за умови посилання.
  У разі використання їх в інтернеті - обовязкове посилання на www.katedra-sokal.org.ua