Послання, звернення

Великоднє привітання владики Михаїла!
Великоднє привітання владики Михаїла!

Привітання

 

Великопосне послання до священиків

 

ЗВЕРНЕННЯ
Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди Року сім’ї в Україні

 

Великодне пастирське послання до священиків, монахів і монахинь, семінаристів, християнських чоловічих і жіночих братств і всіх вірних братів і сестер Сокальсько-Жовківської єпархії 2019 р. Б.

 

Послання Кир Михаїла на Великий піст 2019 р. Б.

Великопосне послання для священиків, монахів і монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії на 2019 р.

 

 

Звернення Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
до вірних та всіх громадян України
з нагоди Президентських виборів

 

Пастирське Різдвяне послання до священиків, монахів, монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Різдво 2019

 

Заклик єпископів УГКЦ до посиленої молитви та посту в час особливих випробувань для нашої державності
 

 

Лист Синодальних Отців до молоді

 

Архиєрейське послання Михаїла Колтуна,
Єпископа Сокальсько-Жовківського на Пасху 2018 року Божого

 

 Партнери
 • Інтернет-портал "Сокаль і Сокальщина"
 • Інтернет провайдер "Bestlink"

  • 12.03.2019

   Послання Кир Михаїла на Великий піст 2019 р. Б.

   Великопосне послання для священиків, монахів і монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії на 2019 р.

   Нам гріх заподіяв руїну

   Тривога охоплює кожне життя.

   Ми сьогодні вдаємося до Премудрості Божої

   Хай справою миру нам стане Вона. 

   Мої возлюблені в Христі дорогі брати і сестри. Сповнений з вами в переживаннях за життя, як на теперішній, так і на майбутні наші часи.

   Слава Ісусу Христу!

   Ми, що живемо на землі, яка для нас є спільна; і сонце, що теж одинаково світить на праведних і грішних; і воду, що п’ємо з землі; і плоди земні, якими насичуємося, але цього здавалось нам є недостатньо. Бог кожного з нас наділив різними дарами, щоб ми, розвиваючи їх, один одного доповняли. Усе, що ми споживаємо і чим користуємося – це все діло рук наших, це блага земні для нашого з вами життя, для якого ми усі в міру своїх можливостей прикладаємося і є внеском кожного.

   В останніх часах розвиток індустрії досягнув захмарного рівня, в якому ми живемо і користуємося: інтернет, комп’ютери, техніка – це все створює, здавалось би, щораз кращий рівень життя. Але і це нас в кінцевому результаті цілковито не тішить. Якщо йдеться про особисте щастя, в якому знаходять себе закохані, то і це не є вистарчальним для людського щастя. Ми спостерігаємо, що матеріальний світ не може задовільнити наші вимоги. Коли ще почнемо говорити про здоров’я і хвороби, про нещастя і смерть, про природні розрухи і війни – це людину може зводити до відчаю –

   Тривога охоплює людське життя. 

   Ми вдаємося до Премудрості Божої,

   Хай для нас стане достатком Вона.

   Нещодавно Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, у своїм посланні з нагоди століття відновлення соборності українського народу та його держави під заголовком: «Наша Свята Софія» запрошує «…в контексті  нашого духовного та культурно-національного буття щиро скерувати очі власного серця і ума до Божественної Премудрості. Цю Премудрість Предвічний Отець являє нам у своєму воплоченому Сині та відкриває у Святому Дусі. У цій Божественній Софії, Премудрості Божій, ми бачимо глибоку мудрість нашого національного та державного буття – Софії Київської, що є іконою та воплоченням Премудрості Божої. Софія, Премудрість Божа, прийшла на київські пагорби з Володимировим хрещенням і лягла в основу всієї київської цивілізації. Ідеться про Євангельські цінності та моральні принципи, що осяяли культуру наших предків і стали міцними підвалинами для об’єднання українського народу та розвитку нашої державності». 

   Ми, що живемо в Україні, це Бог дав нам цю підвалину аби Україна могла утвердитися у віках. Ми зараз знаходимося в часі Великого Посту для того, щоб застановитися над викликами особистого і суспільного життя, в тому числі і церковного життя і щоби нашими зусиллями і Божою допомогою у вірі, надії і любові запалилися прагненням Божої Премудрості у всіх наших діяннях, думаннях, бажаннях, стараннях, триваннях і сподіваннях. Якщо ми бодай щось одне з Премудрості Божої засвоїмо, то Премудрість нас поведе дальше і про більше буде нам торувати шлях.

   Кращого бажаймо собі і для ближніх.

   Молитвою скріпляймо бажання свої,

   Щоб з волею Божою наша єдналась,

   Бо в цьому Премудрість  є для нас на землі.

   Братолюбія справжнього нам подай Господи,

   Бо в нутрі нашому цього нема.

   Ворог-гріх наш розум туманить

   Сили і світла нам подай від Христа.

   Піст полягає у Божій Премудрості. Це не є видумка Церкви, але це є приклад самого Бога Ісуса Христа, який дав нам приклад духовного змагання, боротьби із злими силами, які ми називаємо гріхом. Постом виражаються наші суттєві, життєві зусилля непримеренності з нашими гріхами. В молитві святого Єфрема, яка стосується кожного, навіть тих, що кажуть, що гріха не мають, є причина призадуми і признання, щоб щиро прагнути збагнути і позбутися гріхів: «Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, недбайливости, властолюб’я і пустомовства віджени від мене».

   Ми Божу Премудрість признаємо у світі

   І в Премудрості Бог нам цей світ доручив.

   Дав в ньому любов, мир, свободу, дав вільну волю,

   Щоб кожен Премудрість в собі досвідчив.

   Ради нашого життя, здоров’я, успіхів, наших трудів; ради успішного  нашого благоустрою життя: особистого, сімейного, церковного і суспільного; ради припинення війни, відведення ворогів і встановлення миру; ради нашої держави-України, якої без нас не може бути, а якщо з нами, то вільної, незалежної з усіма її для нас конституційними гарантіями, основаними на правах Божих і людських, візьмімось за молитву, піст і милостиню, переймімось щирим покаянням і нашим наверненням до Христа у Його Божественній Премудрості, яку Він об’явив у Євангелії, зокрема на хресті.

   У своїй Премудрості нам Бог об’явився.

   Він, умираючи, всі гріхи нам простив.

   Для цього, щоб тепер, коли ми дізналися,

   Кожен для всіх так само робив.

   Закликаю всіх у дусі покаяння і примирення з Богом і ближніми докласти зусиль в часі посту аби ми засягнули Божої Премудрості і переконання для запевнення нам успіху для повноцінного життя у прещедрій Божій Премудрості.

   Пресвята Богородице! Церква називає Тебе Престолом Божої Премудрості. На твоєму Престолі Бог відкрив свою премудрість і ввірив її Тобі. Пресвята Богородице, Престоле Премудрости, щораз до Тебе волаємо, яви нам Твою милість. Бажаю усім торкнутися нашими посними зусиллями до Престолу Божої Премудрості, Пресвятої Богородиці, щоб з певністю почерпнути Божої ласки для життя нашого в мирі на землі і у вічності.

   Мир у Божому благословенні засилаю від Бога Отця, Сина

   і Святого Духа на усіх вас для життя і спасіння. Амінь.

   †Михаїл Колтун

   єпископ Сокальсько-Жовківський

   Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління Сокальсько-Жовківської єпархії

   в день св. Мелетія, архиєп. Антіохійського, 25 лютого 2019 р. Б.

  Оголошення

  Розпорядок зустрічей у парафіяльному будинку за адресою: А. Шептицького 80.( навпроти катедрального собору св. апп. Петра і Павла, ІІ – поверх, вхід від автошколи.)

   

  Запитуємо священика

  Від тепер на сайті храму  діє рубрика " ПИТАННЯ ДО СВЯЩЕНИКА"

   

  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму
  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму

  Шановні парафіяни!

  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму св. апп. Петра і Павла.

   

  Пошук
    

  Фото з галереї
       
     
       

       
     
       

       
     
         Copyright MyCorp © 2013
  © Авторське право на матеріали сайту захищається законом. Вони можуть бути використані повністю або частково за умови посилання.
  У разі використання їх в інтернеті - обовязкове посилання на www.katedra-sokal.org.ua