Послання, звернення

Великоднє привітання владики Михаїла!
Великоднє привітання владики Михаїла!

Привітання

 

Великопосне послання до священиків

 

ЗВЕРНЕННЯ
Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з нагоди Року сім’ї в Україні

 

Великодне пастирське послання до священиків, монахів і монахинь, семінаристів, християнських чоловічих і жіночих братств і всіх вірних братів і сестер Сокальсько-Жовківської єпархії 2019 р. Б.

 

Послання Кир Михаїла на Великий піст 2019 р. Б.

Великопосне послання для священиків, монахів і монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії на 2019 р.

 

 

Звернення Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
до вірних та всіх громадян України
з нагоди Президентських виборів

 

Пастирське Різдвяне послання до священиків, монахів, монахинь і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Різдво 2019

 

Заклик єпископів УГКЦ до посиленої молитви та посту в час особливих випробувань для нашої державності
 

 

Лист Синодальних Отців до молоді

 

Архиєрейське послання Михаїла Колтуна,
Єпископа Сокальсько-Жовківського на Пасху 2018 року Божого

 

 Партнери
 • Інтернет-портал "Сокаль і Сокальщина"
 • Інтернет провайдер "Bestlink"

  • 27.02.2017

    АРХИПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ НА ВЕЛИКИЙ ПІСТ

   до всіх священиків, монахів і монахинь, семінаристів, вірних,  братів і сестер Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ  та до всіх людей доброї волі

   2017 рік

    


   І прости нам провини наші
   Як і ми прощаємо винуватцям нашим.   Слава Ісусу Христу!

       Головним завданням посту є очиститися з гріхів, звільнитися від них і виявити віковічну волю - поєднатися з Богом. Ця віковічна воля походить ще з раю, як наші прародичі згрішили. Упродовж всієї історії спасіння люди вдавалися до тих чи інших способів, щоб звільнитися від гріхів і примиритися з Богом. Різні жертвоприношення, що супроводжувалися відповідними ритуалами, жертвою волів, овець, кіз, птиць, і навіть, як ми бачимо жертву Авраама, випробуваного вірою. Проте в останніх часах Бог не захотів таких жертвоприношень, а дав свого власного Сина Ісуса Христа в жертву за наше життя та спасіння, і ми віруємо та визнаємо Його спасенну для нас жертву. Христос добровільно бере наші гріхи на себе і зводить їх до смерті, надолужує за нас  Божій справедливості і дарує мир між нами, щоб ми могли казати: " Отче наш".

       Дивлячись на ціну жертви самого Бога в людськім тілі, ми живучи на землі, маємо зберігати мир між нами, сповняючи Його волю - прощати один одному провини/довги наші, щоб продовжувати життя в мирі з Богом. Волею Божою є жити в мирі зі всіми, бо життя з ближніми – це найголовніше наше призначення на землі.  Христос так полюбив всіх і кожного з нас, що ми не можемо цієї любові знехтувати. В особі Ісуса Христа всі люди стали нам ближніми. І від тепер клопоти ближніх стають моїми. Тому, дивлячись на наше життєве завдання, аналізуймо, як ми ставимося до людей. Можливо, зовнішньо – ввічливо, а в глибині душі ми не вповні переймаємося любов’ю, старанням допомоги,  співчуттям, молитвою, бажанням добра, як самому собі. Більше того подекуди не докладаємо зусиль, щоб ці почуття виховувати в собі, а  уникаємо їх.

   І в світлі цьому не потрібно говорити,  що я нікого не скривдив і шкоди не завдав, якщо ми так думаємо, то цим самим скривджуємо себе в першу чергу, а також ближніх своїх. Якщо ми не сповняємо сумлінно своїх обов’язків станових чи фахових, або ними зловживаємо в темі корупції, то цим ми грубо порушуємо любов Божу до ближнього нашого. Якщо ближній чимось заборгував нам, чи образою, чи гнівом, чи пімстою, чи злобою, як ми ставимося до нього в плані Божої любові? Весь спектр відношення нашого приходить нам на відповідальність перед Богом – це наші довги.

   А Господь вчить нас молитися:" І прости нам провини/довги наші, як і ми прощаєм винуватцям/довжникам нашим», щоб прийти до примирення між нами і Богом. Це і є наша люстрація перед Богом в лиці наших ближніх. Водночас ми ще насмілюємося знаходити собі ворогів, пробуджючи в собі до них агресію, проте за них молитись треба і за себе теж, не щоб ворога ненавидіти, а з любов’ю бажати йому добра. Ми любимо наших ворогів, бо маємо запевнення у вірі, що любов до ворогів є запорукою нашого спасення.

   Дивлячись на наші труднощі, мало є нам нашої жертви і в цьому для того, щоб нам примиритися зі собою і ближніми, ми покликаємося в молитві на жертву Господа нашого Ісуса Христа, який помер на хресті в цій цілі аби нам простелити спасенну дорогу до ближнього і до Бога.

   В цій дорозі маємо докладати своїх зусиль, як фізичних, так і духовних. Фізичних – постити, молитися, милостиню давати; розумових – старатися вивчати катехизм, Святе Письмо; духовних – плекати віру, любов, надію в серці. При цьому будьмо сумлінними до себе, до ближніх, до всього сотворіння, бо в цьому виражається особливість доброти і милосердя, які є провідною темою Церкви останніх часів. «Будьте милосердні і милосердя Боже доступите» (пор. Лк.6, 36-38). В такий спосіб, сповняючи волю Божу, спасемося для життя на землі і у вічності. Це є наш теперішній спосіб примирення з людьми, зі собою, зі світом і з Богом.

       Пресвята Богородиця особливіше поручення має від Бога для нас усіх: "Ось син твій. Ось Матір твоя."(Його. 19.26-27). Чи не найбільше є це завдання від Бога для Богородиці – наше спасення. Бог весь свій промисел скерував на нас і в ньому вказав на Пресвяту Богородицю, яка постійно стирає голову гріхові, відвічному ворогові людини. А цей ворог не десь є, а в нас і через нього є всі печальні наслідки, в теперішньому часі - війна. Утвердженні вірою в Фатімське об’явлення, молимось до Богородиці за відвернення сили ворога, який зазіхає на Твоє потомство. Ти не тільки запевняєш відвернення ворожої сили, а ще більше чудо обіцяєш - навернення ворога. Хоч ми в цьому губимося, але не перестаємо вірити в чудо, докладаючи своїх молитв і жертв, щоб слава Твоя возсіяла на землі і в небі. В цій вірі від нині всі наші клопоти, пережиття, загрози є Твоїми о Пресвята Богородице. Пресвята Богородице спаси нас.


   Благословення Господнє на Вас!

    

   †Михаїл Колтун
   єпископ Сокальсько-Жовківський

    

   Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління Сокальсько-Жовківської єпархії                                                                                                                                 
   День мчц. Агафії, 18 лютого 2017 р. Б.

    

  Оголошення

  Розпорядок зустрічей у парафіяльному будинку за адресою: А. Шептицького 80.( навпроти катедрального собору св. апп. Петра і Павла, ІІ – поверх, вхід від автошколи.)

   

  Запитуємо священика

  Від тепер на сайті храму  діє рубрика " ПИТАННЯ ДО СВЯЩЕНИКА"

   

  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму
  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму

  Шановні парафіяни!

  Запрошуємо Вас відвідати церковну крамницю храму св. апп. Петра і Павла.

   

  Пошук
    

  Фото з галереї
       
     
       

       
     
       

       
     
         Copyright MyCorp © 2013
  © Авторське право на матеріали сайту захищається законом. Вони можуть бути використані повністю або частково за умови посилання.
  У разі використання їх в інтернеті - обовязкове посилання на www.katedra-sokal.org.ua